Aktuální poptávka investorů

  • Portfolio pohledávek založených na formulářových smlouvách se splatností v letech 2012 - 2015
  • Portfolio pohledávek za fyzickými osobami u kterých aktuálně probíhá insolvenční řízení a Vaše společnost své pohledávky přihlásila.
  • Portfolio dlužníků - fyzických osob, kteří jsou již v insolvenčím řízení, ale Vaše společnost se nepřihlásila.
  • Pohledávky za právnickými subjekty u kterých došlo k převodu vlastnického podílu v letech 2012 - 2015
  • Pohledávky založené na smlouvě o pronájmu nemovitostí a to jak za právnickými, tak fyzickými osobami.

Jak funguje systém investování

První, co musíte udělat, je rozhodnout se, zda chcete jen investovat a kompletní práci přenechat za podíl na zisku na nás nebo chcete investici realizovat kompletně sami.

Podílový investor - osoba, která vkládá finanční částku a stává se zástavcem u půjčky, popř. spolumajitelem / majitelem nemovitosti či pohledávky. Veškeré činnosti spojené s realizací zisku provádíme my na naše náklady s tím, že následně máme dohodnutý podíl na zisku. Podílový investor může být v dané investici sám nebo společně s dalšími investory. Investovat můžete libovolnou částku do Vámi vybrané investice. Vždy v jednotlivých pobídkách máte kompletní informace k celému investičnímu případu jako např. aktuální posudek nemovitosti, který vykonali naši interní znalci, fotodokumentaci, právní posudek, zhodnocení realitního odborníka s predikcí prodejní ceny při zachování likvidity do 6 měsíců od nákupu, výpis z nebankovního registru u žadatelů o půjčku apod.

Investor - osoba, která se v aukci stane výhradním vlastníkem nemovitosti, popř. pohledávky a následně s předmětem dražby manipuluje sama bez asistence provozovatelů Investicni-Pohledavky.cz. Aukce se může účastnit jen kvalifikovaný investor. Aukční mechanismus pracuje způsobem nejvyšší nabídka od investora vyhrává, úspěšný investor má pak možnost pohledávku koupit za druhou nejvyšší cenu. Tento systém podtrhuje funkci Platformy pouze jako prostředníka nezainteresovaného na výsledné ceně a zároveň zvyšuje likviditu trhu. Konkrétní osobní údaje dlužníka jsou sdíleny pouze při odkupu pohledávky.